Strona główna| Mapa strony| Kontakt
Dziś jest środa, 27 październik 2021    Zegar 10:05:28

I Turniej Sołectw

I Turniej Sołectw, Nowaczkowo 21.08.2005 r.

Pierwszą konkurencją I Turnieju Sołectw rozegranego 21 sierpnia 2005 roku w Nowaczkowie była siatkówka sąsiedzko-rodzinna. Każda z drużyn liczyła co najmniej 6 osób (4 mężczyzn i 2 kobiety, w tym 2 osoby powyżej 40. roku życia). Turniej siatkówki początkowo rozgrywany był w grupach, następnie po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy przechodziły do dalszych gier rozgrywanych systemem pucharowym.
Udział w nim wzięły reprezentacje 10 sołectw. Zwycięstwo odniosła drużyna reprezentująca sołectwo Zielonczyn, która wzrostem przewyższała wszystkie pozostałe. Drugą lokatę zajął Kruszyn, trzecią Sicienko, a czwartą Trzemiętowo.
Następnie do boju ruszyli sołtysi. Ich przemarsz wyznaczoną trasą liczącą 1,8 km oficjalnie otwierał I Turniej Sołectw. Każdy z jego uczestników otrzymał złoty medal i równą ilość punktów dla swojej drużyny.

Kolejną konkurencją drużynową był marsz na orientację na odcinku 6,7 km. Każda reprezentacja sołecka musiała składać się z 3 osób, w tym jednej kobiety. Po wyczerpującej, odbywającej się w sporym upale rywalizacji ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna z Sicienka w składzie: Marzena Karczewska, Marcin Górecki, Michał Kochański. Kolejne miejsca medalowe zajęły reprezentacje Nowaczkowa (Anna Buczek, Joanna Zubrycka, Marcin Siuda) i Strzelewa (Michalina Mazur, Karol Gabrychowicz, Jarosław Skowroński).
Równocześnie odbywały się różne konkurencje indywidualne. W strzelaniu z łuku kobiet jednym punktem zwyciężyła Barbara Zalewska reprezentująca Nowaczkowo, II miejsce zajęła Anna Wiśniewski z Wierzchucinka, a III Magdalena Kluska z Sicienka. Wśród mężczyzn najlepszym okiem wykazał się Piotr Bereta z Mochla, tuż za nim uplasował się Krzysztof Rychławski reprezentujący Sicienko, kolejne miejsce zajął Włodzimierz Suchodolski z sołectwa Nowaczkowo.

Najlepiej wśród pań karabinkiem pneumatycznym posługiwała się Grażyna Janasz z sołectwa Mochle, II miejsce zajęła Ewa Popa reprezentująca Trzemiętowo, a III miejsce Barbara Zalewska z Nowaczkowa. Najlepszy wśród panów w tej konkurencji okazał się Arkadiusz Sampławski z Zielonczyna, srebrny medal zdobył Andrzej Wojnowski z sołectwa Kruszyn, a brązowy Jan Wach z Nowaczkowa.
W skoku w dal najlepiej zaprezentowała się Michalina Mazur – reprezentantka Strzelewa, drugie miejsce zajęła zawodniczka z Kruszyna – Emilia Kolerska, a trzecie Marzena Suchodolska z Nowaczkowa. Najdłuższy skok spośród mężczyzn oddał Michał Stelter z sołectwa Strzelewo, troszkę gorszy wynik osiągnął Miłosz Miękczyński z Zielonczyna, tuż za nim uplasował się Łukasz Jakubczak z Wierzchucinka.
W kolejnej konkurencji zawodnicy musieli jadąc rowerem górskim pokonać tor przeszkód złożony m. in. ze slalomu i równoważni. Wśród kobiet bezbłędnie i najszybciej tor pokonała Lucyna Kania z Wierzchucinka, kolejne miejsce zajęła Beata Ziemak z sołectwa Nowaczkowo, a brązowy medal zdobyła Emilia Kolerska z Kruszyna. Najszybszym i najdokładniejszym mężczyzną w jeździe rowerem okazał się Paweł Stelter z sołectwa Strzelewo. Drugie miejsce zajął Marcin Siuda z Nowaczkowa, trzecie Dawid Graczyk z Zielonczyna.
Wspinaczka na słup, to konkurencja przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. Uczestnicy musieli w jak najkrótszym czasie dobiec do 4 metrowego słupa i wspiąć się na niego dotykając oznaczonego miejsca, a następnie zsunąć się na ziemię i wrócić na linię startu. Zadanie to okazało się bardzo trudne i niektórym sprawiało wiele kłopotu. Najlepiej wykonał je Mikołaj Warszczyński z sołectwa Trzemiętowo. Drugie miejsce zajął Remigiusz Kania z Wierzchucinka, trzecie – Michał Katafiasz ze Strzelewa.


Konkurencją przeznaczoną dla kobiet był rzut kołem hula-hop na drążek umieszczony na wysokości 2,5 m. Największymi zdolnościami wykazała się reprezentantka sołectwa Trzemiętowo Anna Warszczyńska, kolejne medalowe miejsca zajęły: Elżbieta Dziuba z Mochla i Danuta Drzewska z Kruszyna.
Panowie swoją krzepę pokazywali podczas trwania konkurencji pod nazwą „Strong man”. Każdy z reprezentantów musiał czterokrotnie przerzucić oponę od kombajnu w jak najkrótszym czasie. Startowali tu prawdziwi siłacze, przyciągając uwagę wielu pań. Najsilniejszy i najszybszy był Mateusz Podolski z Trzemiętowo, drugie miejsce zajął Artur Miękczyński z Zielonczyna, a trzecie Ireneusz Witkowski z Łukowca.
Panie zwinnością i szybkością wykazywały się podczas skoków obunóż przez opony. Wydawałoby się, że to proste zadanie. Okazało się ono jednak dosyć wyczerpujące. Zwycięzczynią została Beata Ziemak z Nowaczkowa, tuż za nią uplasowała się Magdalena Makówka z sołectwa Kruszyn, a na najniższym stopniu podium stanęła Judyta Warszczyńska z Trzemiętowa.
Koronną konkurencją I Turnieju Sołectw był tzw. „Powrót żniwiarza”. Zawodnik musiał pokonać tor przeszkód – przeskoczyć przez 3 baloty słomy z prasy zwijającej, następnie przejść odcinkiem podajnika dmuchawy do siana, ułożyć w słupki po 5 sztuk monet o 5 nominałach, ponownie przejść odcinkiem podajnika dmuchawy do siana, rozlać litr wody do 4 szklanek, przebyć krokiem komandosa tor złożony z 8 opon i na samym końcu pokonać basen strażacki. W konkurencji liczyła się przede wszystkim dokładność i szybkość. Można tu było zdobyć punkty i odrobić straty, jak i utracić medalowe miejsce. Wokół toru ustawili się, więc niemal wszyscy uczestnicy turnieju i kibice, by dopingować swoich reprezentantów. Walka była bardzo zacięta. Najlepszym „żniwiarzem” okazał się Rafał Głowiński z sołectwa Dąbrówka Nowa. Niewiele ustępował mu Remigiusz Kania z Wierzchucinka. Brązowy medal zdobył Edward Irza ze Strzelewa. Reprezentant sołectwa Sicienko Andrzej Kołacz, który stracił złoty medal przez błąd na ostatniej przeszkodzie, został uhonorowany przez posła Eugeniusz Kłopotka nagrodą specjalną.
W klasyfikacji końcowej ze 166 punktami zwyciężyli gospodarze – reprezentacja Nowaczkowa. Drugie miejsce na podium, po zaciętej walce do samego końca Turnieju zajęło sołectwo Strzelewo ze 152 punktami. Brązowy medal zdobyło, gromadząc 150 punktów, sołectwo Zielonczyn.

Kolejne miejsca zajęli:
IV sołectwo Sicienko – 144 punkty
V sołectwo Wierzchucinek – 143 pkt.
VI sołectwo Kruszyn – 132,5 pkt.
VII sołectwo Trzemiętowo – 129 pkt.
VIII sołectwo Dąbrówka Nowa – 112 pkt.
IX sołectwo Łukowiec – 107,5 pkt.
X sołectwo Murucin – 107,5 pkt.
XI sołectwo Mochle – 101 pkt.
XII sołectwo Osówiec – 89,5 pkt.

Puchary dla reprezentacji zostaną wręczone na Dożynkach Gminnych.
Pod względem medalowym najlepsi okazali się mieszkańcy Trzemiętowa. Zdobyli 3 złote oraz po jednym srebrnym i brązowym medalu. Na szyjach reprezentantów Strzelewa zawisły 3 złote i 3 brązowe medale. Trzecią pozycję w tej klasyfikacji uzyskało sołectwo Nowaczkowo z 2 złotymi, 3 srebrnymi i 4 brązowymi medalami.
Przyznano także nagrodę fair-play dla Mirosława Cioska z Sicienka.
I Turniej Sołectw cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Sicienko. Przyczynił się do integracji mieszkańców sołectw i pokazał, że również małe sołectwo, takie jak Nowaczkowo, może zorganizować wspaniałą zabawę. Uczestnicy już zapowiedzieli rewanż w przyszłym roku. Drugą edycję tej zabawy sportowo-rekreacyjnej zorganizuje tegoroczny zwycięzca.


1-12 z 13 znalezionych

Kalendarium imprez

Październik 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj imprezę

Data od: Data do:
Szukana fraza

Sonda

Co sądzisz o witrynie Gminy Sicienko?
zobacz wyniki

Copyright © 2009 Urząd Gminy Sicienko

Projekt i realizacja MPMedia